Učitelky

Třídní učitelka

ANDREA KŘÍŽKOVÁ, DIS.

ANDREA KŘÍŽKOVÁ, DIS.Dobrý den, jmenuji se Andrea. Jako paní učitelka pracuji ve školce již 7.rokem.

Kvalifikaci jsem získala na Střední pedagogické škole v Obratani. Předtím jsem vystudovala Esteticko - výchovné gymnázium obor: hudební výchova a Vyšší zdravotnickou školu v oboru: Diplomovaná porodní asistentka.

Velmi ráda pracuji s dětmi zejména v přírodě, snažím se v dětech podporovat přirozený zájem o dění kolem sebe, snahu učit se z vlastních chyb a budovat si zdravé sebevědomí.

Ve svém volném čase se ráda věnuji práci na zahradě, ošetřovatelské profesi, četbě, vzdělávání se v oblasti pedagogiky, psychologie.

Ráda bych se stala Vám a Vašim dětem průvodcem v tomto krásném období.

EVA ŠVECOVÁ

EVA ŠVECOVÁAhoj, jmenuji se Eva, vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Čáslavi, obor pedagogické lyceum. Mým snem bylo vždy pracovat s dětmi, do práce chodím s potěšením, velmi ráda učím děti novým věcem a snažím se jít dětem příkladem. V mateřské škole pracuji momentálně jako nekvalifikovaná učitelka, ale v tomto školním roce jsem nastoupila na jednoleté studium předškolní pedagogiky do Obrataně. Vzdělávám v oboru předškolní pedagogiky prostřednictvím online seminářů a odborné literatury. Moc ráda s dětmi experimentuji, trávím čas v přírodě, zpívám, kreslím, tancuji, atd.

Baví mě četba, jízda na kole, plavání, práce na zahradě a moc ráda vařím a zkouším nové recepty.

Motto: „Každý den je nový začátek. Nadechnout se, usmát se a začít znovu.“

Učitelka

MGR. KATEŘINA REIFOVÁ

MGR. KATEŘINA REIFOVÁAhoj, jmenuji se Kateřina. Jako předškolní pedagog pracuji 16 let. Vystudovala jsem speciální pedagogiku předškolního věku v Olomouci a navazující magisterské studium v Hradci Králové, zaměřené na předškolní pedagogiku a školský management. Dále jsem si doplnila kvalifikaci pro učitelství SŠ a kvalifikaci pro ZŠ v předmětu Výchovy ke zdraví.

Na střední pedagogické škole v Obratani vzdělávám o víkendech studenty dálkových oboru pedagogiky, studenty kurzu pro asistenty pedagoga a pedagogického minima. Dále se věnuji lektorské činnosti pro učitele MŠ, ZŠ i SŠ.

Děti jsou mými učiteli a já se jim snažím být dobrým průvodcem. Nejvíce mě s dětmi baví experimentovat a objevovat, poznávat svět ze všech stran a to aktivní formou. Jsem přesvědčena, že vlastní prožitek je hodnotnější než tisíc slov. Snažím se svou prací v dětech rozvíjet fantazii, využívání vlastních schopností a dovedností a osvojovat si úctu ke všem formám života.

Nejvíce se zajímám o environmentální výchovu a výchovu k ochraně zvířat a pedagogickou diagnostiku. Nedílnou součástí mé profese speciálního pedagoga je péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jsem vášnivou chovatelkou a rozmazlovatelkou rozličného zvířectva.

Mými koníčky jsou výlety do přírody pěšky, na e-kole, na bruslích, na běžkách nebo na lodi, četba rozličné literatury, autorské psaní a relaxace.

Motto: "V harmonii s ostatními, v míru sám se sebou."

Asistentka pedagoga

ŠTĚPÁNKA ŠOBROVÁ

ŠTĚPÁNKA ŠOBROVÁPracovat jako asistent pedagoga u dětí v mateřské škole je něco, co mi dává smysl a neskutečně mě tato práce baví. Proto jsem si dodělala kurz Asistent pedagoga, abych tuto pozici mohla vykonávat. Chci být pro děti oporou a podporovat v nich zdravé sebevědomí. Z dětské bezprostřednosti bychom se mohli učit všichni a já se učím každý den.... a ráda.

A co mě baví? Ráda trávím čas se svou rodinou, baví mě plavání, jízda na kole a výlety do přírody jsou pro mne nejlepší relaxací. Zbožňuji horskou turistiku.

,,Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."  Seneca

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku