Co bude dítě v MŠ potřebovat?

Co bude dítě vše v MŠ potřebovat? 1

Jak mám své dítě vybavit, aby mělo ve školce vše potřebné? Jaké je vhodné oblečení a obuv?

!!!VŠECHNY VĚCI PROSÍM OZNAČTE NEBO PODEPIŠTE (NĚKDY STAČÍ ZNAČKA NEBO INICIÁLY)!!!

DO TŘÍDY

• pohodlné a účelné oblečení, které bude dítěti umožňovat pohodlný a plnohodnotný pohyb po třídě a při pohybových aktivitách
  • bačkorky (ne pantofle, ne crocs) - zvažte praktičnost zapínání a nazouvání dle potřeby vašeho dítěte
  • ze začátku nějakou oblíbenou hračku z domova (nebo talisman, obrázek, fotku...)
  • nerozbitný hrneček na pití nebo lahev s pítkem (doporučujeme u mladších dětí – praktické pro přehled o množství vypité tekutiny)
  • sešit A4 bez linek s tvrdými deskami (Deník dítěte)

NA TĚLOCVIK DO TŘÍDY

Probíhá každý den dopoledne ve třídě 20–30 min. Děti cvičí většinou bosy. Pokud mají dívky sukně či šaty, je potřeba jim dát na cvičení elasťáky.

• Bílé tričko

NA POBYT VENKU – NENÍ ŠPATNÉHO POČASÍ, JE JEN ŠPATNÉHO OBLEČENÍ!!!

S dětmi budeme trávit hodně času venku za každého počasí. Zvažte nákup funkčního oblečení, které umožní dětem svobodný pohyb, a přitom mu poskytnou potřebnou ochranu a zamezí pocení dětí.

• pohodlné a účelné oblečení, které nebude nikterak dítě omezovat v aktivním pohybu a bude odpovídat aktuálnímu rázu počasí
  • vhodnou obuv, vždy mít v MŠ holínky (v zimně zateplené) a pláštěnku nebo nepromokavé oblečky
  • nedávejte dětem na ven oblečení "sváteční", počítejte s tím, že dítě v zápalu hry může přijít se zcela ušpiněným a poškozeným oblečením (pro nás je prioritní spokojené dítě, které objevuje svět a ne dítě, které se bojí šlápnout do louže, protože by se maminka mohla zlobit…)
  • v zimním období mladším dětem dávejte jen palcové rukavice s gumou či provázkem v rukávu bundy

Vždy přemýšlejte, zda výběrem oblečení a obuvi dítěti nezkomplikujete osobní samostatnost a radost z pohybu. Velké boty, těsné gumy, rozbité zipy, volné kalhoty padající ke kolenům, bavlněné seprané ponožky, do kterých by se nedostal ani kouzelník, dokážou pěkně zprotivit den.

NA SPANÍ / ODPOČÍVÁNÍ/ RELAXACI

• Na spaní pyžamo a popř. nějakého mazlíčka (plyšáka apod.) do postýlky.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

V šatně na značce svého dítěte zanechte "tašku první pomoci". Tuto tašku nebo sáček prosím barevně odlišme červenou barvou, aby každý, kdo bude dítěti pomáhat hledat náhradní oblečení, hned věděl, kde pátrat.

V této červené tašce (sáčku, kapsáři atd.) bude dostatek náhradního oblečení: min. 2x ponožky, 2x spodní prádlo, 1x tričko (dle počasí dlouhý nebo krátký rukáv), tepláčky nebo legíny.

U mladších dětí, které se ještě ve spaní občas pomočují, doporučujeme i náhradní pyžamko.

Nezapomeňte pravidelně náhradní oblečení doplňovat. Obzvláště ponožky a trička jsou v kurzu.

OCHRANNÝ ODĚV NA PRACOVNÍ A VÝTVARNOU A PRACOVNÍ VÝCHOVU

Pokud nechcete mít všechna trička od vodovek a pracovního materiálu, kupte igelitovou pracovní zástěrku (Ikea, Lidl) nebo nějaký praktický pracovní oděv.

Berte to však pouze jako doporučení.

O existenci zástěry uvědomte paní učitelky, dítě si většinou samo nevzpomene.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

jaro, léto, podzim – 1x týdně

• Seřízená přilba, případně chrániče.

SPORTOVNÍ HALA PŘI ZŠ BYSTŘICE

Sem dochází pouze předškolní nejstarší děti, a to 1x týdně.

• sálová obuv (bílá podrážka)
  • vhodné a pohodlné oblečení na cvičení
  • batoh či vak na tyto věci

DALŠÍ DOPORUČENÍ:

• Pláštěnka – vůbec se nám neosvědčily takové ty levné svařované pláštěnky z tenkého igelitu. Jejich životnost je do prvního rychlého nebo prudkého pohybu, potom se svařované části trhají. Nejvíce se osvědčila pogumovaná ponča, která umožňují dětem volný pohyb a nezpůsobují pocit sevření. Dají se dát i na teplé zimní bundičky, jejich oblékání je snadné.
  • Holinky alias gumáky – je vhodné vybrat takové ty odlehčené pěnové, které nohu nezatěžují a poddávají se ohybu nohy a netlačí na holeň. V zimě je vhodné do holínek pořídit zateplenou vložku nebo neoprenové ponožky.
  • Silné ponožky do holínek – vždy je dobré nechat dětem u holínek jedny silnější ponožky, které natahujeme přes normální ponožky a zajišťujeme jimi nohavici v holínce. Také její ohrnutý okraj zamezuje sedření lýtka od lemu holínek.

I chemická impregnace může z vaší bundy udělat nepromokavou. Není od věci impregnací stříkat i jiné části oděvu.

• Batoh na výlety s pevnými popruhy na záda. Provázkové popruhy nejsou vůbec vhodné.
Datum vložení: 3. 5. 2022 14:01
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2022 13:53